kursy JLPT (PAŃSTWOWY EGZAMIN Z JĘZYKA JAPOŃSKIEGO)

Views: 13568

JLPT (Japanese Language Proficiency Test) – 日本語能力試験

 

Oferujemy kursy, zarówno w grupach, jak i indywidualne, przygotowujące do oficjalnych egzaminów językowych – do egzaminu na certyfikat JLPT (Japanese Language Proficiency Test), który odbywa się w Warszawie. Przygotowujemy do każdego poziomu.

  • Certyfikaty są uwzględniane przez uniwersytety i firmy na całym świecie.
  • Obcokrajowcy zamierzający podjąć studia bądź pracę w Japonii powinni zdać JLPT co najmniej na poziomie N3.

Nowa formuła egzaminu od 2010 obejmuje 5 poziomów:

N5 (poziom porównywalny ze wcześniejszym 4 kyū)

Najniższy poziom języka. Zasób słownictwa powinien obejmować około 800 słów, w tym od 100 do 150 podstawowych znaków kanji. Na tym poziomie wystarczy umiejętność przeprowadzenia prostej rozmowy oraz umiejętność czytania i pisania prostych zdań. Poziom ze słuchu jest nieco wyższy (puszczany tylko jeden raz).

N4 (poziom porównywalny ze wcześniejszym 3 kyū)

Poziom średnio zaawansowany. Zasób słownictwa powinien obejmować około 1500 słów, w tym około 300 znaków kanji. Na tym poziomie osoba powinna umieć przeprowadzić nieskomplikowaną rozmowę oraz posiadać umiejętność czytania prostych tekstów. Jest to poziom, który często wymagany jest przez uczelnię, aby móc studiować w Japonii. Poziom ze słuchu jest nieco wyższy (puszczany tylko jeden raz).

N3 (poziom obejmujący materiał między wcześniejszym 2 a 3 kyū)NOWY POZIOM OD 2010 ROKU!

Poziom średnio zaawansowany. Zasób słownictwa powinien obejmować powyżej 1500 słów, w tym około 500 znaków kanji. Na tym poziomie osoba powinna umieć przeprowadzić rozmowę na różne tematy oraz posiadać umiejętność zrozumienia pojedyńczych tekstów w gazetach i książkach. Jest to poziom, który często wymagają japońscy pracodawcy. Poziom ze słuchu jest nieco wyższy (puszczany tylko jeden raz).

N2 (poziom porównywalny ze wcześniejszym 2 kyū)

Poziom zaawansowany. Zasób słownictwa powinien obejmować około 6000 słów, w tym od 950 do 1000 znaków kanji. Na tym poziomie osoba powinna umieć rozmawiać na tematy ogólne oraz czytać zwykłe, niespecjalistyczne teksty. Oglądając TV potrafi zrozumieć częściowo treść wiadomości oraz inne programy telewizyjne. Poziom ten umożliwia wyjazd do Japonii w ramach stypendium. Poziom ze słuchu jest nieco wyższy (puszczany tylko jeden raz).

N1 (poziom trochę wyższy niż wcześniejszy 1 kyū)

Poziom najwyższy (proficiency). Zasób słownictwa powinien obejmować około 10000 słów, w tym od 1930 do 2000 znaków kanji. Poziom ten pozwala na normalne życie w Japonii oraz podjęcie tam pracy w japońskiej firmie. Poziom ze słuchu jest nieco wyższy (puszczany tylko jeden raz).

 

Nowość – od lipca 2012 roku będą mogli Państwo sprawdzać wyniki online na stronie www.jlpt.jp Niezbędny będzie do tego numer rejestracyjny (widoczny na zaświadczeniu rejestracyjnym) oraz indywidualny, ośmiocyfrowy kod. Kod należy ustalić wpisując w odpowiednim miejscu formularza podczas zapisów na egzamin. Indywidualny kod będzie zawsze widoczny  po zalogowaniu do systemu w zakładce Egzaminy.

 

Facebook