partnerzy

 

 

Dodaj nasze logo
do partnerów!

banner-matsuri3-300x120

 

Gazeta Polska w Japonii
http://www.polonia-jp.jp
Jest to strona internetowa Polonii japońskiej. Strona zawiera wiele ciekawych artykułów o Japonii. Strona nawiązuje do tradycji gazet drukowanych – „Gazety Klubu Polskiego w Japonii” oraz „Gazety Polskiej w Japonii” – wydawanych w Japonii w latach 1998 – 2008 oraz do spuścizny Klubu Polskiego w Japonii działającego w Japonii w latach 1998 – 2006.
Ilustracje Joanny O. Czernichowskiejhttp://web.mac.com/joanna.o
Tel: (415) 571-8233Piękne ilustracje to nie tylko rysunek, ale także sztuka przekazu treści bajek w niepowtarzalny sposób. Czujemy to, gdy namalowane ilustracje mają magię przekazu. Studio posiada bogate portfolio i współpracuje z wieloma firmami. Obecnie książki z ilustracjami są wydawane nawet w Korei!
NOWOCZESNE PRACOWNIE PROJEKTOWE:GDAŃSK: Kontakt: 501837597Jest to firma projektowa mieszcząca się w Gdańsku. Firma oferuje najwyższą jakość, zaś głównym celem jest indywidualne podejście do klienta. Firma działa na rynku ponad 10 lat i wciąż się rozwija. Szczególnie polecamy projekty w klimacie orientalnym.TORUŃ : Kontakt: 566543050Pracownia Projektów i Biuro Prowadzenia Inwestycji. Arch. Piotr KoziejJest to firma znajdująca się w Toruniu, która zajmuje się projektowaniem oraz obsługą inwestycji. Szkoła Japońskich Sztuk Walki ZEMPOhttp://www.zempo.pl/
e-mail: zempo@interia.pl
Kom.: 888-55-77-61To najnowocześniejsza i najdynamiczniej rozwijająca się szkoła w Gdańsku. Zajęcia Aikido odbywają się w odpowiednich grupach wiekowych: 4 -6, 5; 7-13 i od 14 w górę, do których zostały stworzone indywidualne programy szkoleniowe oparte o wieloletnią widzę Mistrzów z Japonii, Psychologów Uniwersyteckich i Wykładowców Akademickich.
Dolnośląska Biblioteka Publiczna
im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu
http://www.wbp.wroc.pl/Biblioteka od kilku lat kształtuje swój profil tak, by odpowiadał społecznej potrzebie otwarcia na świat. Stworzono w niej wyspecjalizowane agendy, które popularyzują kultury innych narodów – Bibliotekę Niemiecką, Amerykańskie Centrum Informacji i Kultury „American Corner”, Centrum Informacji i Kultury „Biblioteka Romańska” i Bibliotekę Koreańską.
KULTURA CHIN – Polskie Stowarzyszenie Wushu Tradycyjnego i Kultury Chińskiejhttp://www.kultura-chin.plPolskie Stowarzyszenie Wushu Tradycyjnego i Kultury Chińskiej jest młodym Stowarzyszeniem choć ludzie którzy przyczynili się do jego powstania zajmują się profesjonalnie Wushu już od kilkudziesięciu lat. Wielu z nich przyczyniło się do popularyzacji i rozwoju tej Sztuki Walki w Polsce. Członkowie założyciele Stowarzyszenia to osoby, które nie tylko przyjaźnią się od długiego czasu, ale przede wszystkim razem wyrastały w duchu chińskiej kultury poprzez lata ciężkich treningów wushu, pokazów, czy startów na zawodach rangi krajowej i międzynarodowej.
Chinski Raport – informacje o firmach na terenie Chinwww.Chinskiraport.plSerwis ChińskiRaport.pl działa przy Polsko-Chińskiej Izbie Gospodarczej i specjalizuje się w sprawdzaniu wiarygodności kontrahentów z Chin. Wszystkie dane, na temat potencjalnego partnera biznesowego, są sporządzane przez ekspertów w Chinach. Usługi oferowane na niniejszym portalu są tym cenniejsze, iż od dłuższego czasu zaobserwować można coraz częstsze nieporumienienia w kontaktach z chińskimi kontrahentami, w szczególności dotyczące prawidłowej płatności, zgodności numerów kont, przedstawicielstwa firm, kończąc na istnieniu samych podmiotów gospodarczych. CO-LIBER – Księgarnia Wydawnictw Importowanych
www.coliber.waw.pl

Sprowadzanie książek z zagranicy – to nasza misja. Od kilkunastu lat specjalizujemy się w realizowaniu zamówień klientów indywidualnych oraz dużych firm, instytucji i uczelni. Sprowadzimy niemal każdą książkę w języku angielskim i niemieckim. Przyjmujemy zamówienia na książki hiszpańskie i francuskie, materiały do nauki chińskiego i japońskiego, sprowadzamy także filmy na DVD z Niemiec i UK. Jeżeli książka była wydana dawno temu i jest niedostępna – nic straconego! Od czego jest rynek antykwaryczny, sprawdzimy i tutaj.
 Trojmiasto.pl – portal mieszkańców Trójmiasta
http://www.trojmiasto.pl/otsi.phpPortal Regionalny trojmiasto.pl dostępny w Internecie pod adresem www.trojmiasto.pl prezentuje aktualne informacje, wydarzenia sportowe, kulturalne i rozrywkowe w Trójmieście oraz prowadzi katalog trójmiejskich firm. Serwis rozpoczął działalność w sierpniu 1998 roku i od początku zyskał szeroką popularność w raczkującym wówczas jeszcze Internecie. Liczba użytkowników odwiedzających strony regularnie rośnie. Obecnie wynosi ona ponad 170 tys. dziennie. Zanim stał się największym i najnowocześniejszym regionalnym medium informacyjnym w Trójmieście przez lata obrastał w historię, niejednokrotnie opisywany był w prasie, siły i pomysły do zmian czerpał z opinii czytelników, a profil użytkownika niezmiennie ukazywał, że portal trafia do wszystkich bez względu na wiek, płeć czy wykształcenie.

Was There – grupa portali dla podróżników
http://wasthere.com/

WasThere to grupa portali dla podróżników, obecnie składająca się z części, azjatyckiej: wasthere.asia oraz europejskiej: wasthere.eu. Z ciekawszych funkcji portalu – poza standardowymi funkcjami społecznościowymi jak „znajomi”, czy grupy, zwane tutaj „redakcjami” – należy wymienić możliwość drukowania w formie albumu wybranych treści (ze zdjęciami, artykułami, mapami), oraz możliwość importu/eksportu plików KML – używanych w geolokalizatorach GPS. Strony kontynentalne połączone są konkursem na fotografię tygodnia, która prezentowana jest przez dany tydzień na stronie wasthere.com – zapraszamy.
Potrus Publishing – wydawnictwo multimedialne
http://www.potrus.com/Potrus Publishing Sp. z o.o. jest wydawnictwem multimedialnym, którego głównym polem działania jest tworzenie, produkcja i dystrybucja książek, gier komputerowych skierowanych do dzieci oraz projektowanie i tworzenie szeroko rozumianych profesjonalnych produktów multimedialnych – multibooki, eGazety, ePuby, aplikacje na iPad. Ze szkołą językową „Matsuri” zaczęliśmy współpracę podczas procesu przygotowywania ePubów i aplikacji na iPad w języku chińskim i japońskim. Tłumacze szkoły wykonali dla nas tłumaczenia baśni oraz udzielili głosu dla naszych postaci. Należy podkreślić, że w całym okresie naszej współpracy szkoła językowa Matsuri wykazywała się rzetelnością i terminowością, zaś dostarczane tłumaczenia prezentowały zawsze najwyższą jakość, mimo iż wykonywane były w trybie superekspresowym. W związku z powyższym polecamy szkołę języków orientalnych jako poważnego i odpowiedzialnego partnera w interesach.
Bohan – imagination has no limits
http://www.bohan.pl/Bohan jest innowacyjnym i dynamicznie rozwijającym się przedsiębiorstwem, koncentrującym swoje wysiłki na różnych aspektach związanych z komunikacją międzykulturową, a jego głównym obszarem działania są dwa kręgi kulturowe, polski i chiński. Wszystkie produkty Bohan są także dostępne w języku angielskim tak, aby szersze grono użytkowników miało ułatwiony dostęp do naszych projektów. Publikując największy internetowy polsko-chiński i chiński-polskiego słownik, chcemy dać naszym użytkownikom wydajne i niezawodne narzędzie do poznawania dwóch najtrudniejszych języków świata! Poprzez nasze usługi tłumaczeniowe, dajemy Ci dostęp do najlepszych i najbardziej doświadczonych tłumaczy pracujących z chińskim, polskim oraz angielskim. Nasze wydawnictwo jest dla tych, którzy wciąż preferują dotyk papieru nad rozwiązaniami elektronicznymi w swoich badaniach, nauce, tłumaczeniach czy czytaniu.
Konnichiwa.pl – kultura i ciekawostki z Japoniihttp://www.konnichiwa.plKonnichiwa.pl to portal opisujący kulturę oraz ciekawostki kraju kwitnącej wiśni. Portal jest tworzony przez zespół osób, których łączy wspólna pasja. Portal został utworzony 1 października 2001 roku i od tego czasu dynamicznie się rozwija. Oprócz ciekawych artykułów na stronie można znaleźć przydatne informacje o wydarzeniach kulturowych czy miejscach, gdzie można uczyć się języka japońskiego i wiele innych. 19 listopada 2004 roku liczba osób odwiedzających stronę przekroczyła 100000 odsłon. Serdecznie polecamy Państwu portal Konnichiwa.pl. DOM SUSHI – restauracje japońskiehttp://www.domsushi.pl/O sile każdego Domu decydują solidne fundamenty. Dom Sushi został zbudowany z ogromnej pasji, doświadczenia oraz fascynacji Japonią. Mocne podstawy pozwoliły stworzyć jedną z najbardziej prestiżowych marek premium na polskim rynku gastronomicznym.  Daj się porwać RZECE SUSHI w prawdziwym pływającym kaitenzushi! Odwiedź DOM SUSHI w Sopocie na Monte Cassino albo DOM SUSHI na Targu rybnym w Gdańsku.DOM SUSHI W GDAŃSKU:Adres: ul. Targ Rybny 11, 80-838 GdańskKontakt: (058)3028181 / gsm:513180450DOM SUSHI W SOPOCIE:Adres: ul. Bohaterów Monte Cassino 38, 81-759Kontakt: 585507007 / gsm:509646222
SALONIK KWIATOWY U ANNYhttp://www.kwiaciarnia-anna.pl/Od ponad 15 lat oferują kompleksową obsługę kwiatową. Bukiety w wykonaniu tej kwiciarni są niepowtarzalne, indywidualne i odpowiednie na każdą okazję. Można zamówić wiązanki ślubne, urodzinowe i imieninowe, walentynkowe, gratulacyjne, rocznicowe oraz wieńce i wiązanki pogrzebowe.  My szczególnie polecamy kwiaty w stylu orientalnym. BLOG O JAPONII – JAPONECZKAhttp://www.japoneczka.pl/Japoneczka.pl: na blogu znajdziecie mnóstwo informacji o Japonii – aktualne wydarzenia związane z Krajem Kwitnącej Wiśni; informacje, linki do ciekawych artykułów na temat kultury, społeczeństwa, polityki, religii, sztuki, gospodarki oraz wiele nowinek technologicznych i ciekawostek. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia tej strony.
 Kawiarnio-Herbaciarnia Podróżnicza „Południk 18”http://www.poludnik18.pl/Południk 18 to herbaciarnio-kawiarnia położona w samym sercu gdańskiego Starego Miasta. Wnętrze utrzymane jest w klimacie podróżniczym. Tu każdy znajdzie coś dla siebie- niezależnie czy lubi jedynie słuchać o podróżach czy sam w nich uczestniczy. Herbaciarnia nie została stworzona przez biznesmenów – zrodził się z pasji do podróży i miłości do herbat 🙂 Tworząc  lokal właściciele włożyli w niego mnóstwo serca i pracy, aby teraz każdy mógł odnaleźć w nim miejsce dla siebie.    Portal informacyjno-rozrywkowy – CzasDzieci.plhttp://czasdzieci.pl

Portal CzasDzieci.pl powstał po to, by pokazać Najmłodszym, że Dzieciństwo to wspaniały czas, czas dzieci ale i Wasz wspólny… nieoceniony i zawsze zbyt szybko przemijający.
Podpowiemy jak go spędzić, by pozostawił cudowne wspomnienia i stał się niezastąpionym fundamentem rozwoju Dzieci. Pokażemy Wam magiczne miejsca, które warto odwiedzić. Polecimy ciekawe wydarzenia. W jasny i przystępny sposób zaprezentujemy dziecięce repertuary kin i teatrów… a wszystko to z precyzją i odpowiedzialnością ludzi, którzy od lat zajmują się dziećmi: ich edukacją, rozrywką, wychowaniem… Ludzi, którzy po latach pracy zawodowej z dziećmi postanowili stworzyć portal mający ułatwić i uprzyjemnić życie im samym jak i innym, żywo zainteresowanym tą problematyka… Ludzi, którzy są wykształconymi specjalistami ale nadal mają błysk w oczach i radość w sercach…
http://www.wsaib.pl/

Jest to pierwsza niepubliczna uczelnia na Pomorzu.

WSAiB zlokalizowana jest w dobrym punkcie komunikacyjnym. W budynku znajduje się siedziba władz Uczelni, dziekanat, aula, sale wykładowe i ćwiczeniowe, laboratoria komputerowe, biblioteka wraz z czytelnią oraz punkt ksero. Uczelnia dysponuje sprzętem audiowizualnym a laboratoria komputerowe zapewniają wszystkim studiującym indywidualny dostęp do internetu oraz nowoczesnego oprogramowania. Wszystkie zajęcia dydaktyczne odbywają się w jednym budynku.

Centrum Kultury Orientu

http://centrumkulturyorientu.pl/

ようこそ 欢迎 어서 오세요

Centrum Kultury Orientu (CKO) to portal stworzony przez miłośników kultury wschodniej. Na tym portalu można się dowiedzieć o wszystkim co jest związane z Koreą, Japonią i Chinami.

http://www.pgs.pl/pol/O-Galerii

Państwowa Galeria Sztuki jest instytucją samorządową finansowaną z budżetu gminy Sopot. Mieści się w Domu Zdrojowego przy Placu Zdrojowym 2. W salach wystawienniczych o łącznej powierzchni 1.000 m PGS realizowała rocznie około dwudziestu pięciu wystaw sztuki współczesnej i tradycyjnej, prezentujących różnorodne zjawiska artystyczne. Galeria, dążąc do ukazania najważniejszych zjawisk sztuki polskiej i obcej oraz dotarcia do możliwie szerokiego kręgu odbiorców, współpracuje z galeriami i placówkami muzealnymi w kraju i za granicą. W rankingu tygodnika „Polityka”, w 2003 roku PGS, zajęła jedno z czołowych miejsc pośród galerii sztuki współczesnej w Polsce. W minionym sezonie galerię odwiedziło około 20.000 osób. Państwowa Galeria Sztuki prowadzi także działalność edukacyjną i wydawniczą. Przygotowuje i wydaje liczne katalogi, foldery, zaproszenia, plakaty oraz pocztówki towarzyszące wystawom, współpracuje ze znanymi grafikami i projektantami.
http://www.korea-online.pl/index.phpZnajdziesz tu wiele cennych informacji dotyczących kultury i sztuki Korei. Dowiesz się o obyczajach tam panujących, o codziennym życiu Koreańczyków oraz języku jakim się posługują. Jeśli interesuje Cię koreańska kinematografia bądź muzyka – zapraszamy do poświęconych tym zagadnieniom działów! W przystępny sposób zapoznasz się z najciekawszymi pozycjami koreańskiego kina oraz profilami zespołów i piosenkarzy.
www.helios.plHelios Gdańsk znajduje się w Centrum Handlowym „Alfa”, położnym w malowniczej części Gdańska – Przymorze. Kino oferuje widzom oprócz największych filmowych hitów, pozycje kina ambitnego, amatorskiego i studyjnego. Organizowane są także liczne przeglądy i maratony filmowe, spotkania z twórcami, a także wystawy fotograficzne, czy koncerty muzyczne. Na poziomie kina mieści się ścianka wspinaczkowa.  Fuji-san to miejsce zintegrowanego rozwoju osobistego. Każdy kto żyje w dużym tempie, a pragnie złapać oddech lub po prostu się zrelaksować, może zajrzeć do Fuji-san aby napić się herbaty i przeczytać książkę.Znajdziesz więc tutaj różnego rodzaju zajęcia: psychoterapie, warsztat interpersonalne, terapie indywidualne, ćwiczenia fizyczno-energetyczne, prowadzone przez ciekawych i twórczych ludzi.

 http://www.modernvision.pro/index.html

Modern Vision jest firmą założoną przez dwójkę młodych ludzi z niewyczerpanym zapasem energii i motywacji, którzy postawili sobie za cel nowoczesne i świeże podejście do videofilmowania.

Priorytetem Modern Vision jest zmiana wyobrażenia ludzi na temat  filmów ślubnych, teledysków jak i reklam. Modern Vision odchodzi od ustalonych standardów, sprawiając,  że każda ich produkcja jest niepowtarzalna a filmy przez nich realizowane są tworzone według najnowszych trendów w połączeniu z nowoczesną techniką i pasją.

Naszą pasją jest jedzenie, jedzenie i jeszcze raz jedzenie.http://orientalmarket.pl/Nasze zamiłowanie do jedzenia wyrosło z licznych podróży, zwiedzania ciekawych zakątków świata, gdzie zetknęliśmy się z najróżniejszymi aromatami. Odkąd nie mieszkamy w Azji, a wyrwanie się tam na weekend stało się niewykonalne, postanowiliśmy sprowadzić namiastkę Orientu do Polski, abyście mogli zasmakować go w zaciszu własnej kuchni bez ruszania się z domu.Jak już wspomnieliśmy naszym celem jest rozpowszechnienie nieznanych w rejonie środkowoeuropejskim przysmaków oraz dostarczenie Wam rzadkich składników, które tworzą orientalne dania. To właśnie dlatego w Oriental Market znajdziecie oryginalne, wysokojakościowe produkty w przystępnych cenach.

unnamed

Strona internetowa: http://wesoil.pl/
Internetowy sklep i hurtownia produktów do sushi. 7% na wszystkie produkty (jako uczeń Matsuri zapytaj lektora o hasło i podaj go sprzedawcy)
 partner — kopia

 

 

 

Facebook