KONKURS PISARSKI W JĘZYKU JAPOŃSKIM

Views: 173

 KONKURS PISARSKI W JĘZYKU JAPOŃSKIM

GŁÓWNĄ NAGRODĘ (大賞)WYGRAŁA UCZENNICA MATSURI: PANI HANNA JUJKA

GRATULUJEMY!!

Ja-Net to bezpłatna gazetka wydawana przez wydawnictwo 3anetwork. 3anetwork to wydawnictwo japońskie, które znane jest między innymi dzięki podręcznikom do j. japońskiego pt. „Minna no nihongo”, czyli japoński dla każdego. Podręcznik ten jest uważany przez japońskich lektorów za jeden z najlepszych i wiele szkół korzysta z tego podręcznika, również nasza szkoła Matsuri.

Konkurs na esej pod tytułem „Moje miasto” został ogłoszony w marcu, natomiast termin składania prac minął w maju br. Konkurs został zorganizowany z okazji 40-lecia wydawnictwa 3anetwork. Pani Hanna podjęła się samodzielnego pisania o swoim mieście Gdańsk i wykonała do tego ilustrację, która ukazuje jej miasto z najpiękniejszej perspektywy. Ideą tego tematu było przedstawienie swoich umiejętności językowych oraz pisarskich, a także pomysłowości związanej z załączoną ilustracją. Ponadto praca miała zachęcić zagranicznych czytelników, w tym obywateli Japonii, do odwiedzenia opisywanego miasta.

Główną nagrodą są materiały edukacyjne do j. japońskiego w wysokości ok.1200zł.

W lipcu zostały ogłoszone wyniki w gazetce nr.66, a także na stronie internetowej 3anetwork. W następnym numerze (nr.67), który ukaże się 25 października br. , zostanie opublikowana praca pisemna Pani Hanny. Gazetkę można również pobrać w formacie PDF ze strony 3anetwork.

Wydawnictwo zapowiada kolejne konkursu, a nasza szkoła będzie je śledzić na bieżąco, aby móc naszych uczniów zgłosić do udziału.

Facebook