CHIŃSKO – JAPOŃSKO – KOREAŃSKIE POPOŁUDNIE KULTUROWE I EDYCJA: BLISKIE POZNANIE KULTURY ORIENTALNEJ

Views: 364

CHIŃSKO – JAPOŃSKIE POPOŁUDNIE KULTUROWE

I EDYCJA: Bliskie poznanie kultury orientalnej

W niedzielę 22 kwietnia 2012 roku w siedzibie Yanan (Szkoła języka chińskiego) w Gdańsku odbyło się spotkanie kulturowe mające na celu przybliżenie uczniom uczęszczającym na kurs języka japońskiego oraz języka chińskiego kultury orientalnej. Organizatorem imprezy byli: Szkoła języków orientalnych – MATSURI oraz Szkoła języka chińskiego – YANAN, zaś głównym patronem medialnym całego wydarzenia była Gazeta Polska w Japonii.
Zaletą spotkania było umożliwienie poznania uczniom grupy chińskiej kultury japońskiej, zaś grupy japońskiej kultury chińskiej.  Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji dotyczącej kultury chińskiej. Podczas prezentacji omówionych zostało wiele aspektów, takich jak: ciekawostki, obyczaje, a także wiele przydatnych informacji o tym co warto zwiedzić w Chinach – przygotowane specjalne dla osób pragnących wyjechać do Chin na wycieczkę lub na wymianę studencką.
Po prezentacji nastąpiła krótka przerwa na poznanie japońskiej i chińskiej kultury od strony kulinarnej, czyli degustacja orientalnych dań. Z japońskich potraw nie mogło zabraknąć sushi, zaś chińskich dań można było skosztować o wiele więcej: sałatka chińska, sajgonki oraz danie mięsne, a ponadto do każdej potrawy tradycyjny chiński sos. Każdy gość mógł również skosztować tradycyjnej japońskiej herbaty pochodzącej z prefektury Saitama oraz chińskiej herbaty m.in. herbaty jaśminowej.
Po degustacji ponownie rozpoczęto prezentację, tym razem o Japonii. Z prezentacji można było się dowiedzieć wiele rzeczy o japońskich zwyczajach, a także ciekawostek, które można spotkać tylko w kraju kwitnącej wiśni. Na nurtujące przybyłych gości pytania odpowiedział nasz ekspert z Japonii.
Na zakończenie został przygotowany konkurs mający na celu sprawdzenie wiedzy o Japonii i Chinach. Wszyscy, którzy uważnie słuchali prezentacji mogli zaprezentować zdobytą wiedzę. Nie zabrakło też gry zręcznościowej, w której uczestniczyli nie tylko dorośli, ale także najmłodsi uczestnicy tego spotkania. Niektórzy uczniowie mogli odkryć swój ukryty talent i zademonstrować go przybyłym gościom.
Kolejna edycja zaplanowana jest na lipiec. Tym razem program zostanie poszerzony o język koreański. Nie zabraknie także degustacji koreańskich dań i smakołyków.

Poniżej kilka fotografii z tego spotkania

Facebook