Partnerzy

Views: 1121

 

 

Gazeta_japonska_PoloniiGazeta Polska w Japonii to portal zawierający wiele ciekawych artykułów o Japonii.  Jest prowadzony przez japońską Polonię i nawiązuje do tradycji gazet drukowanych – “Gazety Klubu Polskiego w Japonii” oraz “Gazety Polskiej w Japonii” – wydawanych w Japonii w latach 1998 – 2008 oraz do spuścizny Klubu Polskiego w Japonii działającego w Japonii w latach 1998 – 2006.

Piękne ilustracje to nie tylko rysunek, ale także sztuka przekazu treści bajek w niepowtarzalny sposób. Czujemy to, gdy namalowane ilustracje mają magię przekazu. Studio posiada bogate portfolio i współpracuje z wieloma firmami. Obecnie książki z ilustracjami są wydawane nawet w Korei!

NOWOCZESNE PRACOWNIE PROJEKTOWE.

Jest to firma projektowa mieszcząca się w Gdańsku. Firma oferuje najwyższą jakość, zaś głównym celem jest indywidualne podejście do klienta. Firma działa na rynku ponad 15 lat i wciąż się rozwija. Szczególnie polecamy projekty w klimacie orientalnym.  
GDAŃSK
: Kontakt: 501 837 597

Pracownia Projektów i Biuro Prowadzenia Inwestycji. Arch. Piotr Koziej jest to firma znajdująca się w Toruniu, która zajmuje się projektowaniem oraz obsługą inwestycji. 
TORUŃ
: Kontakt: 566 543 050

www.zempo.plSzkoła Japońskich Sztuk Walki ZEMPO  to najnowocześniejsza i najdynamiczniej rozwijająca się szkoła japońskich sztuk walki w Gdańsku. Zajęcia Aikido odbywają się w odpowiednich grupach wiekowych: 4 -6, 5; 7-13 i od 14 w górę, do których zostały stworzone indywidualne programy szkoleniowe oparte o wieloletnią widzę Mistrzów z Japonii, Psychologów Uniwersyteckich i Wykładowców Akademickich.

wesoilInternetowy sklep i hurtownia produktów do sushi. 7% na wszystkie produkty (jako uczeń Matsuri zapytaj lektora o hasło i podaj go sprzedawcy)

biblioteka_publiczna_wroclaw

KULTURA CHIN  

Polskie Stowarzyszenie Wushu Tradycyjnego
i Kultury Chińskiej

jest młodym Stowarzyszeniem choć ludzie którzy przyczynili się do jego powstania zajmują się profesjonalnie Wushu już od kilkudziesięciu lat. Wielu z nich przyczyniło się do popularyzacji i rozwoju tej Sztuki Walki w Polsce. Członkowie założyciele Stowarzyszenia to osoby, które nie tylko przyjaźnią się od długiego czasu, ale przede wszystkim razem wyrastały w duchu chińskiej kultury poprzez lata ciężkich treningów Wushu, pokazów, czy startów na zawodach rangi krajowej i międzynarodowej.

 

chinskiraport

Chiński Raport zawiera informacje o firmach na terenie Chin. Specjalizuje się w sprawdzaniu wiarygodności kontrahentów z Chin. Wszystkie dane, na temat potencjalnego partnera biznesowego, są sporządzane przez ekspertów w Chinach. Usługi oferowane na niniejszym portalu są tym cenniejsze, iż od dłuższego czasu zaobserwować można coraz częstsze nieporumienienia w kontaktach z chińskimi kontrahentami, w szczególności dotyczące prawidłowej płatności, zgodności numerów kont, przedstawicielstwa firm, kończąc na istnieniu samych podmiotów gospodarczych. Serwis działa przy Polsko-Chińskiej Izbie Gospodarczej.

 

Księgarnia Wydawnictw Importowanych

Sprowadzanie książek z zagranicy – to nasza misja.
Od kilkunastu lat specjalizujemy się w sprowadzaniu książek dla klientów indywidualnych oraz dużych firm, instytucji i uczelni. Sprowadzimy niemal każdą książkę w języku angielskim i niemieckim. Przyjmujemy zamówienia na pozycje hiszpańskie i francuskie, materiały do nauki chińskiego i japońskiego oraz filmy na DVD z Niemiec i UK. Jeżeli książka była wydana dawno temu i jest niedostępna – nic straconego! Od czego jest rynek antykwaryczny, sprawdzimy także i jego zasoby. Zapraszamy !

 
Trójmiejski portal regionalny. Można tu znaleźć aktualne informacje, wydarzenia sportowe, kulturalne i rozrywkowe w Trójmieście oraz  katalog trójmiejskich firm. Serwis rozpoczął działalność w sierpniu 1998 roku i od początku zyskał szeroką popularność w raczkującym wówczas jeszcze Internecie. Liczba użytkowników odwiedzających strony regularnie rośnie. Obecnie wynosi ona ponad 170 tys. dziennie. Zanim stał się największym i najnowocześniejszym regionalnym medium informacyjnym w Trójmieście przez lata obrastał w historię, niejednokrotnie opisywany był w prasie, siły i pomysły do zmian czerpał z opinii czytelników, a profil użytkownika niezmiennie ukazywał, że portal trafia do wszystkich bez względu na wiek, płeć czy wykształcenie.
 

Was There / Tam byłem
grupa portali dla podróżników

WasThere (tłum. tam byłem) to interesująca grupa portali dla podróżników. Obecnie składa się z części  azjatyckiej: wasthere.asia oraz europejskiej: wasthere.eu. Z ciekawszych funkcji portalu – poza standardowymi funkcjami społecznościowymi jak “znajomi”, czy grupy, zwane tutaj “redakcjami” – należy wymienić możliwość drukowania w formie albumu wybranych treści (ze zdjęciami, artykułami, mapami), oraz możliwość importu/eksportu plików KML – używanych w geolokalizatorach GPS. Strony kontynentalne połączone są konkursem na fotografię tygodnia, która prezentowana jest przez dany tydzień na stronie portalu. Portal posiada polską wersję językową.  Zapraszamy.

Potrus Publishing Sp. z o.o. jest wydawnictwem multimedialnym, którego głównym polem działania jest tworzenie, produkcja i dystrybucja książek, gier komputerowych skierowanych do dzieci oraz projektowanie i tworzenie szeroko rozumianych profesjonalnych produktów multimedialnych – multibooki, eGazety, ePuby, aplikacje na iPad.
Ze szkołą językową „Matsuri” zaczęliśmy współpracę podczas procesu przygotowywania ePubów i aplikacji na iPad w języku chińskim i japońskim
. Tłumacze szkoły wykonali dla nas tłumaczenia baśni oraz udzielili głosu dla naszych postaci. Należy podkreślić, że w całym okresie naszej współpracy szkoła językowa Matsuri wykazywała się rzetelnością i terminowością, zaś dostarczane tłumaczenia prezentowały zawsze najwyższą jakość, mimo iż wykonywane były w trybie superekspresowym. W związku z powyższym polecamy szkołę języków orientalnych jako poważnego i odpowiedzialnego partnera w interesach.

 

bochanBohan – imagination has no limits

Bohan jest innowacyjnym i dynamicznie rozwijającym się przedsiębiorstwem, koncentrującym swoje wysiłki na różnych aspektach związanych z komunikacją międzykulturową, a jego głównym obszarem działania są dwa kręgi kulturowe, polski i chiński. Wszystkie produkty Bohan są także dostępne w języku angielskim tak, aby szersze grono użytkowników miało ułatwiony dostęp do naszych projektów.
Publikując największy internetowy polsko-chiński i chiński-polskiego słownik, chcemy dać naszym użytkownikom wydajne i niezawodne narzędzie do poznawania dwóch najtrudniejszych języków świata! Poprzez nasze usługi tłumaczeniowe, dajemy Ci dostęp do najlepszych i najbardziej doświadczonych tłumaczy pracujących z chińskim, polskim oraz angielskim. Nasze wydawnictwo jest dla tych, którzy wciąż preferują dotyk papieru nad rozwiązaniami elektronicznymi w swoich badaniach, nauce, tłumaczeniach czy czytaniu.

konnichiwakultura i ciekawostki z Japonii

Portal konnichiwa opisuje kulturę oraz ciekawostki kraju kwitnącej wiśni. Portal jest tworzony przez zespół osób, których łączy wspólna pasja. Portal został utworzony 1 października 2001 roku i od tego czasu dynamicznie się rozwija. Oprócz ciekawych artykułów na stronie można znaleźć m.in. przydatne informacje o wydarzeniach kulturowych czy miejscach, gdzie można uczyć się języka japońskiego. 19 listopada 2004 roku liczba osób odwiedzających stronę przekroczyła 100 000 odsłon. Serdecznie polecamy Państwu portal Konnichiwa.pl.

 

Kawiarnio-Herbaciarnia Podróżnicza 
“Południk 18”

Jest położona w samym sercu gdańskiego Starego Miasta. Wnętrze utrzymane jest w klimacie podróżniczym. Tu każdy znajdzie coś dla siebie- niezależnie czy lubi jedynie słuchać o podróżach czy sam w nich uczestniczy. Herbaciarnia nie została stworzona przez biznesmenów – zrodził się z pasji do podróży i miłości do herbat 🙂 Tworząc  lokal właściciele włożyli w niego mnóstwo serca i pracy, aby teraz każdy mógł odnaleźć w nim miejsce dla siebie.

salonik_kwiatowySalonik kwiatowy u Anny od ponad 15 lat oferują kompleksową obsługę kwiatową. Bukiety w wykonaniu tej kwiaciarni są niepowtarzalne, indywidualne i odpowiednie na każdą okazję i w różnym stylu. Można zamówić wiązanki ślubne, urodzinowe i imieninowe, walentynkowe, gratulacyjne, rocznicowe oraz wieńce i wiązanki pogrzebowe.  Szczególnie polecamy kwiaty w stylu orientalnym.  

japoneczka_plJAPONECZKA.PL to blog o Japonii – znajdziecie tu mnóstwo informacji o Japonii – aktualne wydarzenia związane z Krajem Kwitnącej Wiśni; informacje, linki do ciekawych artykułów na temat kultury, społeczeństwa, polityki, religii, sztuki, gospodarki oraz wiele nowinek technologicznych i ciekawostek. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia tej strony.

 

 


Biblioteka od kilku lat kształtuje swój profil tak, by odpowiadał społecznej potrzebie otwarcia na świat. Stworzono w niej wyspecjalizowane agendy, które popularyzują kultury innych narodów – Bibliotekę Niemiecką, Amerykańskie Centrum Informacji i Kultury „American Corner”, Centrum Informacji i Kultury „Biblioteka Romańska” i Bibliotekę Koreańską.  

   

Portal informacyjno-rozrywkowy CzasDzieci.pl powstał po to, by pokazać Najmłodszym, że Dzieciństwo to wspaniały czas, czas dzieci ale i Wasz wspólny… nieoceniony i zawsze zbyt szybko przemijający.
Podpowiemy jak go spędzić, by pozostawił cudowne wspomnienia i stał się niezastąpionym fundamentem rozwoju Dzieci. Pokażemy Wam magiczne miejsca, które warto odwiedzić. Polecimy ciekawe wydarzenia. W jasny i przystępny sposób zaprezentujemy dziecięce repertuary kin i teatrów… a wszystko to z precyzją i odpowiedzialnością ludzi, którzy od lat zajmują się dziećmi: ich edukacją, rozrywką, wychowaniem… Ludzi, którzy po latach pracy zawodowej z dziećmi postanowili stworzyć portal mający ułatwić i uprzyjemnić życie im samym jak i innym, żywo zainteresowanym tą problematyka… Ludzi, którzy są wykształconymi specjalistami ale nadal mają błysk w oczach i radość w sercach…

WSAiBWSAiB Jest to pierwsza niepubliczna uczelnia na Pomorzu.  
Zlokalizowana jest w dobrym punkcie komunikacyjnym – blisko SKM i  wielu linii autobusowych. W budynku znajduje się siedziba władz Uczelni, dziekanat, aula, sale wykładowe i ćwiczeniowe, laboratoria komputerowe, biblioteka wraz z czytelnią oraz punkt ksero. Uczelnia dysponuje sprzętem audiowizualnym a laboratoria komputerowe zapewniają wszystkim studiującym indywidualny dostęp do internetu oraz nowoczesnego oprogramowania. Wszystkie zajęcia dydaktyczne odbywają się w jednym budynku.

CKO

ようこそ 欢迎 어서 오세요

Centrum Kultury Orientu (CKO) jest tworzone przez miłośników kultury wschodniej. Na tym portalu można się dowiedzieć o wszystkim co jest związane z Koreą, Japonią i Chinami.

Państwowa Galeria Sztuki jest instytucją samorządową finansowaną z budżetu gminy Sopot. Mieści się w Domu Zdrojowego przy Placu Zdrojowym 2. W salach wystawienniczych o łącznej powierzchni 1.000 m PGS realizowała rocznie około dwudziestu pięciu wystaw sztuki współczesnej i tradycyjnej, prezentujących różnorodne zjawiska artystyczne. Galeria, dążąc do ukazania najważniejszych zjawisk sztuki polskiej i obcej oraz dotarcia do możliwie szerokiego kręgu odbiorców, współpracuje z galeriami i placówkami muzealnymi w kraju i za granicą. W rankingu tygodnika „Polityka”, w 2003 roku PGS, zajęła jedno z czołowych miejsc pośród galerii sztuki współczesnej w Polsce. W minionym sezonie galerię odwiedziło około 20.000 osób. Państwowa Galeria Sztuki prowadzi także działalność edukacyjną i wydawniczą. Przygotowuje i wydaje liczne katalogi, foldery, zaproszenia, plakaty oraz pocztówki towarzyszące wystawom, współpracuje ze znanymi grafikami i projektantami.

Znajdziesz tu wiele cennych informacji dotyczących kultury i sztuki Korei.

Dowiesz się o obyczajach tam panujących, o codziennym życiu Koreańczyków oraz języku jakim się posługują.

Jeśli interesuje Cię koreańska kinematografia bądź muzyka – zapraszamy do poświęconych tym zagadnieniom działów!

W przystępny sposób zapoznasz się z najciekawszymi pozycjami koreańskiego kina oraz profilami zespołów i piosenkarzy.

helios

Kino Helios Gdańsk znajduje się w Centrum Handlowym “Alfa”, położnym w malowniczej części Gdańska – Przymorze. Kino oferuje widzom oprócz największych filmowych hitów, pozycje kina ambitnego, amatorskiego i studyjnego. Organizowane są także liczne przeglądy i maratony filmowe, spotkania z twórcami, a także wystawy fotograficzne, czy koncerty muzyczne. Na poziomie kina mieści się ścianka wspinaczkowa.

 

WSB Merito baner

Dodaj nas  do swoich partnerów! 

banner-matsuri3-300x120

Facebook