Grupa Japońska

Views: 1043


Uczeń Matsuri zdał grudniowy JLPT na poziom N1 – GRATULUJEMY

Michalina Majewska ミハリナ・マイェフスカ
• Zdany certyfikat Państwowy z Języka Japońskiego na poziomach N5, N4 oraz N3.
• Przewodnicząca Studenckiego Koła Naukowego Waku Waku わくわく i organizatorka Dnia Azjatyckiego na WSB w roku akademickim 2014/2015.
• Stypendystka programu Hiroshima University Study Abroad Program (広島大学短期交換留学).
• Czynna uczestniczka Międzynarodowego Kongresu Azjatyckiego.
• Autorka artykułów „Specyfika japońskiego prawa karnego”, „Zasady savoir-vivre w japońskiej dyplomacji i biznesie”, „Zen jako klucz do zrozumienia kultury Orientu” w publikacjach zbiorowych.
• Autorka książki “Śmierć w imię cesarza. Zbrodnie japońskie w latach 1937-1945”.Od lat interesuje się zagadnieniami historii i kultury japońskiej, których tematykę porusza w swoich publikacjach. Z pasją zgłębia swoją wiedzę na temat japońskiego prawa, a także prawa ochrony danych osobowych.Parę słów o książce
Celem książki jest ukazanie okrucieństwa wobec ludności wojskowej oraz cywilnej, której dopuścili się Japończycy podczas II wojny światowej. Autorka wskazuje, że Japończykom wpojono wiarę w to, iż poświęcenie swojego życia dla kraju jest najwyższą posługą dla cesarza, realizacją sensu życia, a także największym oczyszczeniem. Wierzący w pełną doskonałość swego władcy oraz państwa, dokonywali zbrodni okrutnych i bestialskich. Brak empatii, współczucia i sumienia powodował, że japoński żołnierz potrafił z zimną krwią pozbawić życia mężczyzn, kobiet i dzieci. Czy państwo, obecnie będące symbolem państwa pokoju mogło być również bestialskim katem?*Opinia o Matsuri
Byłam wieloletnią studentką Matsuri i naukę w tym magicznym miejscu wspominam z wielkim sentymentem. Na zajęciach oprócz samej nauki języka zdobywa się również wiedzę o kraju – o jego kulturze, historii, a także ciekawostkach z życia codziennego. Niesamowicie wielkim atutem jest to, że podczas zajęć korzysta się z wielu różnych materiałów: książek, opowiadań, nagrań, filmów, a także można wziąć udział w różnych projektach. Linda先生 zawsze prowadzi zajęcia z wielkim zaangażowaniem i pasją. Polecam Matsuri każdemu kto chce poznać Japonię „od podszewki”.

Michalina Biedrzyckaミハリナ・ビェジツカ

 • Zdany certyfikat Państwowy z Języka Japońskiego poziom N4- I Konkurs Krasomówczy Języka Japońskiego dla Licealistów
 • zajęcie II miejsca (Organizatorami byli: Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Japońskiego w Polsce,
 • Ambasada Japonii w Polsce oraz Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych)- Zdanie na UAM : kierunek – Japonistyka

*OPINIA O MATSURI:

Nauka w Matsuri mija w miłej, kameralnej atmosferze. Szkoła jest bardzo dobrze wyposażona w różnorodne pomoce dydaktyczne. Metody nauczania zapewniają naukę języka w wielu rożnych kierunkach (między innymi język biznesowy i nieformalny). W czasie lekcji używane są często multimedia (słuchowiska, fragmenty filmów).

21

 


Hanna Jujkaハンナ・ユイカ

 • Zdany certyfikat Państwowy z Języka Japońskiego poziom N5- Japońskie wydawnictwo 3anetwork –
 • Zajęcie I miejsca (nagroda Taishō) w konkursie pisarskim w gazecie Ja-Net.
 • II Konkurs Krasomówczy Języka Japońskiego dla Licealistów
 • zajęcie II miejsca (Organizatorami byli: Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Japońskiego w Polsce, Ambasada Japonii w Polsce oraz Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych)
 • Udział w konwersatorium z języka japońskiego- Zdobycie wyjazdu stypendialnego do Japonii  海外高校生による日本文化交流/JSA 決勝大会観覧プログラム

*OPINIA O MATSURI:

W szkole językowej Matsuri uczę się od około dwóch lat języka japońskiego. Wcześniej chodziłam na lekcje prywatne, ale nie robiłam większych postępów. Język japoński wydawał mi się trudny i zagmatwany. Cały ten pogląd legł w gruzach, gdy zaczęłam uczęszczać na zajęcia do Matsuri, gdzie nauka języka stała się dla mnie czystą przyjemnością. Na lekcjach używane są rozmaite materiały, poruszane są tematy z dziedziny kultury Japonii, panuje wspaniała, ciepła atmosfera, a orientalny wystrój wnętrz jeszcze bardziej nastraja do nauki. Warto wspomnieć, że lektorem japońskiego jest pani, która mieszkała w Japonii i jest native speakerem. Od kogo można się lepiej nauczyć języka, jak od takiej właśnie osoby? Jest to po prostu żywy kontakt z językiem japońskim. Dzięki uczęszczaniu na lekcje japońskiego do szkoły Matsuri wzięłam udział w konkursie krasomówczym języka japońskiego i ku memu zaskoczeniu zajęłam drugie miejsce. To tylko dowód na to, jak wysoki poziom nauki języków panuje w Matsuri. Mam nadzieję, że wszyscy, którzy chcieliby uczyć się języków orientalnych wybiorą naukę w szkole językowej Matsuri.


5 6 3 4

 

 


Szymon Urbanowicz
シモン・ウルバノビッチ

 • Zdany certyfikat Państwowy z Języka Japońskiego poziom N5
 • Udział w Konkursie Krasomówczym Języka Japońskiego dla studentów i dorosłych
 • Otrzymanie od szkoły Matsuri listu referencyjnego za wybitne osiągnięcia językowe
 • Otrzymanie stypendium Monbushō
 • Roczny wyjazd do Japonii na studia sponsorowane przez rząd Japonii
 • Uzyskanie stażu w Mazdzie w Hiroshimie/Japonia
 • Przygotowanie filmiku dla Urzędu Miasta HigashiHiroshima: https://www.youtube.com/watch?v=SSZL6BYsqvM
 • Wizyta w japońskim radiu: FM東広島 89.7MHz
 • Wystąpienie w japońskiej telewizji :http://www3.nhk.or.jp/hiroshima-news/20140603/4797031.html- wykonanie tłumaczeń dla szkoły Matsuri

*OPINIA O MATSURI:
Matsuri to szkola spełniająca marzenia. Linda Czernichowska jest dla mnie niesamowitym wsparciem w nauce i w pogoni za marzeniami. Po 4 latach wspólnej nauki udało mi się wyjechać na studia do Japonii. Na początku nauki języka japońskiego, jeszcze jako uczeń liceum, byłem w stanie dostosować tempo zajęć do swoich predyspozycji. Nauczyciel pełnił role pewnego rodzaju strażnika, pilnował aby nie zboczyć ze szlaku do poprawnego używania zdobytej wiedzy o Japonii. Dzięki indywidualnemu podejściu udało mi osiągnąć zamierzone cele. Szkole serdecznie polecam osobom ambitnym, które chcą osiągnąć coś więcej, które uczą się nie tylko do codziennej komunikacji, ale raczej załagodzeniu własnego głodu wiedzy. Przesyłam pozdrowienia z Japonii i muszę przyznać, ze bardzo mi brakuje tutaj Matsuri. Ze szczerym upragnieniem czekam na swoją kolejna lekcji.

10 9 8

 


Kasia Podhorska
カシャ・ポドホルスカ

 • Zdany certyfikat Państwowy z Języka Japońskiego – N4 i N3
 • Przewodnicząca Koła Naukowego – Waku Waku
 • Otrzymanie od szkoły Matsuri listu referencyjnego za wybitne osiągnięcia językowe
 • Otrzymanie stypendium Monbushō
 • Roczny wyjazd do Japonii na studia sponsorowany przez rząd Japonii

*OPINIA O MATSURI:

W Matsuri uczę się języka koreańskiego oraz japońskiego. Lektorzy z obu języków są fantastyczni. Podczas zajęć z języka koreańskiego lektor zasypuje milionami ciekawostek – nie ma mowy o nudzie, czy rutynie. W zgłębianiu tajników języka Kraju Kwitnącej Wiśni pomagają mi różne pomoce dydaktyczne, które przygotowuje lektorka – zajęcia zawsze prowadzone są z wielką pasją i zaangażowaniem. Podczas obu zajęć zawsze otrzymam wyczerpującą odpowiedź na nurtujące mnie pytania, a podejście do ucznia jest bardzo profesjonalne. Ponadto szkoła ma niebanalny wystrój, od razu czuć “atmosferę orientu”. Polecam wszystkim, nie tylko pasjonatom. : )

7

 

 


Dorota Paszek
ドロタ・パシェック

 • Zdany certyfikat Państwowy z Języka Japońskiego poziom N4 oraz N3
 • Udział w Konkursie Krasomówczym Języka Japońskiego dla studentów i dorosłych
 • Wyjazd do Japonii na miesiąc

*OPINIA O MATSURI:

Rewelacyjna szkoła z klimatem i wspaniałymi, zaangażowanymi nauczycielami! Wcześniej chodziłam na japoński do innej szkoły, a potem miałam rok przerwy i gdy zaczęłam uczęszczać do Matsuri udało mi się w krótkim czasie nadrobić zaległości i zdać egzamin 3kyuu (teraz N4) na wysoką ocenę. Wielkim plusem jest lektorka, która swoim zaangażowaniem i pasją oraz wielkim doświadczeniem potrafi w łatwy sposób nauczyć zawiłości gramatycznych, a także przybliżyć kulturę, zwyczaje i różne ciekawostki z życia Japończyka. Sposób pracy jest dostosowany do ucznia i ułożony w sposób, by rozwinąć różnorodne umiejętności. Duży nacisk jest też kładziony na to, by swobodnie porozumiewać się w tym języku (słuchanie, czytanie, pisanie), a nie wkuwać regułki do testu. Jest ogromny dostęp do materiałów, lektorka w każdej wolnej chwili kupuje coraz to nowsze książki do nauki języka i sprowadza je z Japonii, a także przygotowuje własne autorskie materiały, testy i opowiadania. Nauka w tej szkole to sama przyjemność! Jakby przeniesienie się na te 90 minut w odległe i niesamowite rejony świata! Gorąco polecam!!!W roku 2015 zdałam JLPT N3!! W następnym planuje podejśćdo N2:)

11 12

 


Maria Lewandowskaマリア・レヴァンドフスカ

 • Zdany certyfikat Państwowy z Języka Japońskiego poziom N4
 • Udział w 35 Konkursie Krasomówczym Języka Japońskiego dla studentów i dorosłych (praca pt. 「1リットル分の勇気」 Ogrom odwagi)
 • Wyjazd do Japonii

*OPINIA O MATSURI:W szkole uczę się już ponad rok i jestem bardzo zadowolona. Lektorka japońskiego jest zawsze miła, uśmiechnięta i pomocna. Dostosowuje poziom i tempo zajęć do umiejętności i aspiracji ucznia. Poza tym szkoła ma bardzo przyjemny klimat.

13

 


Klaudia Telszewska クラウディア・テルシェフスカ

 • Zdany certyfikat Państwowy z Języka Japońskiego poziom N5
 • Udział w 36. Konkursie Języka Japońskiego (organizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Japońskiego, Uniwersytet Warszawski oraz Ambasadę Japonii)
 • Zajęcie I miejsca w kategorii licealistów
 • Reprezentowanie Polski na konkursie krasomówczym w Japonii

Moim największym priorytetem jest osiągnięcie wszystkich celów, które sobie wyznaczyłam. Staram się, aby były one nietuzinkowe. Najważniejszym postanowieniem jest dla mnie podniesienie poziomu znajomość języka japońskiego oraz uzyskanie możliwości studiowania w Kraju Kwitnącej Wiśni.

 

Opinia o Matsuri

Matsuri to najlepsza szkoła języków orientalnych w Trójmieście.

Lekcje prowadzone są w sposób profesjonalny. Największym atutem szkoły jest to, że warsztaty realizowane są przez native speakerów, co umożliwia kontakt z żywym językiem. Nauczyciele mają gruntowne doświadczenie w prowadzeniu zajęć.

Na lekcjach zdobywana jest też wiedza o danym państwie. Można zapoznać się z historią, kulturą, sztuką wybranego narodu. Nauczyciele w klarowny sposób przekazują wiele wiadomości przydatnych w życiu codziennym w orientalnym kraju.

Kolejnym atutem szkoły jest fakt, że uczeń ma zapewnione przez nauczycieli materiały i książki oraz że zajęcia są urozmaicone poprzez oglądanie filmików, czytanie opowiadań.

Jednakże największym walorem Matsuri jest jej niezastąpiony klimat.

 

10569093_906126319409073_4312584359348327132_n11080925_906126902742348_5361257111929636489_n

 

Facebook